Danışmanlıklarımız (NoSQL - SQL)

MongoDB Danışmanlığı

MongoDB bir NoSQL veritabanıdır, C++ ile geliştirilmiş olup hem açık kaynak hem de kurumsal olarak desteklenmektedir. Geleneksel ilişkisel veritabanlarının (Mysql, Oracle vb.) yetersiz kaldığı durumlarda kullanımı uygundur. Daha çok yeni web uygulamalarının geliştirilmesinde kullanılır. İlişkisel modelin karmaşıklığı, performans ihtiyacı, hızlı kod geliştirme gibi ihtiyaçların olduğu durumlarda MongoDB kullanımı ile hızlıca sonuca varılabilir. Pek uygun olmadığı kullanım alanları ise muhasebe,satın alma, finans gibi eski tip uygulamalar olarak düşünebiliriz. MongoDB genel yönetimi, ugyulama ile kullanımı, veri yapısı, veri geçişi (table to document) alanlarında danışmanlıklar vermekteyiz.


Neo4j Danışmanlığı

Yüksek performanslı NoSQL Grafik (Graph Db.) veritabanı olarak tanımlayabiliriz. Geleneksel tablo yapısı kullanılmaz, bunun yerine nesne tabanlı bir ağ yapısı kullanılır. Yüksek transaction ihtiyacını kolaylıkla karşılamaktadır. Genel kullanım alanlarına örnek olarak NLP(natural language processing) uygulamaları, sosyal ağlar, graph veri yapısı kullanan uygulamalar gösterilebilir. Neo4j veri yapısı, genel yönetimi, veri geçişi (table to graph), uygulama ile entegrasyonu alanlarında danışmaklıklar vermekteyiz.


Oracle Danışmanlığı

Geleneksel ilşkisel veritabanları arasında en iyi performansa, en fazla yönetim aracına ve en geniş uygulama alanına sahip veritabanı Oracle olarak gösterebiliriz. Hem yüksek transaction ihtiyacını hem de datawarehouse kullanım şeklini desteklemektedir. Uzun zamandır birçok şirketin ERP (muhasebe, finans, satın alma vs. ) sistemlerinin veritabanı olarak kullanılmaktadır. Oracle veritabanı ile ilgili versiyon yükseltme(upgrade), işletim sistemleri arası geçiş (migration), genel yönetim ,yama yükleme ve klonlama (administration, patching and cloning) danışmanlıkları vermekteyiz.